Alev Geciktirici Dokunmamış Kumaşlar İçin Endüstri Görünümü Nedir?


Kentsel inşaat ve ulaşım tesislerinin sürekli gelişmesi nedeniyle, perdeler, perdeler, duvar kaplamaları ve halılar gibi çeşitli iç ve iç dekoratif dokusuz yüzeyler artmıştır. Bu tür ürünlerin neden olduğu yangınlar da art arda meydana gelir. Çin, halka açık eğlence yerlerinde kullanılan perdelerin, kanepe kılıflarının, halıların vb. Alev geciktirici malzemeler kullanması gerektiğini açıkça belirtmiştir. Bu nedenle, Çin'in alev geciktirici nonwoven ürünlerinin geliştirilmesi ve uygulanması zorunludur ve alev geciktirici dokunmamış kumaşlar iyi bir gelişme momentumu göstermiştir.
(1) Alev geciktirici dokunmamış kumaş Genel Bakış: Dokunmamış kumaşın alev geciktirici etkisi, bir alev geciktirici eklenerek elde edilir. Alev geciktiricinin dokunmamış kumaş üzerine uygulanabilmesi için aşağıdaki koşulların karşılanması gerekir:
1 düşük toksisite, yüksek verimlilik ve uzun ömürlü, ürünler alev geciktirici standartların gereksinimlerini karşılayabilir;
2 iyi termal kararlılık, düşük duman, dokunmamış kumaşların gereksinimlerini karşılayabilir;
Şekil 3, dokunmamış kumaşın orijinal performansını önemli ölçüde azaltmaz;
4 düşük fiyat, maliyetleri azaltmak için elverişlidir.
Alev geciktirici apre dokuma olmayan kumaş: alev geciktirici apreleme, adsorpsiyon biriktirme, kimyasal bağlanma, polar olmayan van der Waals, alev geciktiriciyi alev geciktirici bir etki elde etmek için geleneksel dokunmamış kumaşa yapıştıracak şekilde yapıştırma ve yapıştırma ile zorlanır. Lif modifikasyonu ile karşılaştırıldığında, yöntem basit işlem, düşük yatırım, zayıf yıkama performansı ve dokunmamış kumaşın görünümü ve el hissi üzerinde belirli bir etkiye sahiptir. Alev geciktirici apre, bir daldırma yöntemi ve bir püskürtme yöntemi ile gerçekleştirilebilir.