Ovma Pedi Kullanmanın Püf Noktaları Nelerdir?

1, çamaşır yıkarken kağıt artıklarını çıkarın

Kıyafet yıkarken sık sık ceplerimizi unuturuz. Bu önemli bir şey değil. Ama sık sık tuvalet kâğıdı cebimize koyarız. Kıyafetlerinizi yıkarken ceplerinizi almazsanız, kendinize çok fazla sorun ekleyebilirsiniz. Giysileri yıkadığımızda, giysilerin beyaz konfeti ile kaplandığını veya diğer giysilerin lekeleneceğini göreceğiz. Temizlenmesi özellikle zahmetlidir. Tekrar yıkarsanız daha fazla zaman alır.

Giysileri silmek için ovalama pabucunun pürüzlü tarafını, giysi parçalarını kağıt artıklarıyla silmek için ovalama pabucunun pürüzlü tarafını kullanıyoruz. Giysilerdeki kağıt artıkları ovalama pedine kolayca emilir. Rendelenmiş kağıdı temizlemek birkaç dakikadan az sürer.


2, temiz meyve

Yaz aylarında çok fazla meyve vardır ve şeftali de yaz mevsiminin meyveleridir. Şeftali üzerinde temizlemesi çok zahmetli olan birçok küçük çapak var. Onları temizlemek için ovma pedi kullanabilirsiniz. Temizleme pedinin sünger yüzeyinde, bu küçük çapakları hızlı bir şekilde temizlememize yardımcı olan çok sayıda minik gözenek bulunur.


3, elmanın üstündeki yenilebilir balmumu temizleyin

Uzun mesafeli taşıma sırasında elmanın buharlaşmasını önlemek için satıcı, elmanın dışına bir kat yenilebilir balmumu uygulayacaktır. Bu mumları çıkarmamız bizim için çok elverişli değildir ve temizleme pedleri bu sorunu kolayca çözebilir. Önce elmaları bir süre sıcak suya batırırız, böylece elmalardaki balmumu ısıtıldıktan sonra yavaşça erir ve bulaşık süngeri ile temizlenmesi çok uygundur.


4, fan tozunu çıkarın

Yaz aylarında, bir kış boyunca kapatılan elektrikli fanı çıkardığımızda, vantilatörde kalın bir toz tabakası olduğunu gördük. Tozu çıkarmak çok zahmetlidir. Şu anda yardımcı olmak için ovma pedi kullanabilirsiniz. Temizleme pedinin sünger yüzeyinde, yatay ve dikey yönde birkaç bıçak kesmek için bir bıçak kullanın, sünger bloğunu birkaç küçük kareye kesin ve ardından elektrikli fanın arkasındaki demir örgü bölümünü silmek için kesme yüzeyini kullanın Ve ileri. Toz temizlenecek.