Pamuk Havluların Özellikleri Nelerdir?

Pamuk havlu, saf pamuk ipliğinden yapılmış dokuma bir kumaştır ve bir kazık veya kadife kazık bir yüzeye sahiptir. Pamuklu havlu denilen saf pamuk ipliğinden yapılmış bir havlusu ifade eder.


1. Güçlü higroskopiklik ve büyük büzülme oranı, yaklaşık% 4 ~ 10


2. Alkali direnci ve asit direnci. Pamuk, çok seyreltik sülfürik asit olsa bile, inorganik asitlere karşı oldukça kararsızdır, tahrip olacaktır, ancak organik asit zayıf ve zor tahrip edicidir. Pamuklu kumaş alkaliye karşı daha dirençlidir. Genel olarak, seyreltik alkali normal sıcaklıkta pamuğu etkilemez, ancak güçlü alkalinin etkisi altında pamuğun gücü düşer. "İpeksi" pamuklu bez, pamuklu bezin% 20 kostik soda ile işlenmesiyle elde edilir.


3. Işık direnci ve ısı direnci geneldir. Güneş ve atmosferde, pamuklu bez yavaşça oksitlenerek gücün düşmesine neden olur. Uzun süreli yüksek sıcaklık etkisi pamuklu kumaşa zarar verir, ancak 125 ~ 150 ° C'de kısa süreli yüksek sıcaklık işlemine dayanır.


4. Mikroorganizmalar pamuklu kumaşlar üzerinde yıkıcı bir etkiye sahiptir ve küflenmeye dirençli değildir.


5. Hijyen: Pamuk lifi doğal bir elyaftır, ana bileşeni selüloz ve az miktarda mumsu madde ve azot ve pektindir. Pamuklu kumaşlar birçok yönden incelenmiş ve uygulanmıştır. Kumaş herhangi bir uyarılmadan cilde temas eder, olumsuz bir etki yapmaz, uzun süreli kullanım insan vücuduna faydalıdır ve hijyenik performansı iyidir.