Temiz oda temiz bir bez ile kalite standartları

Temiz oda temizlik ilaç işletmelerde işin çok önemli bir parçası, temizlik doğrudan temiz bezi kullanılan ana araç temizlik iş verimliliği ve etkinliği kalitesini etkiler, ama bir sürü ilaç firmaları bu seçmek nasıl biraz temiz bez takip çok net değil, bir araçtır önemli buldum başvuru ve değişimi için verilen kalite standartları :

1. toplam sayısı parçacıklar sıvı ortamı (simülasyon sıvı ortamda testler temiz bez aslında parçacıklarının toplam sayısı sürecinde kullanılan, bez temiz ortamlarda adaptasyon belirlemek), genel, ≥ 0.5 μ m ve parçacıklar ≥ 5 μ m sayısı bilgisayar birimdir (milyon parçacıklar/m2), daha iyi performans mendil parçacıklar daha az. 2. boş parçacıklar, (herhangi bir yük altında serbest parçacıklar kuru devlet benzer stres stres altında gerçek kullanımda bez (ya da diğer malzemeler) ölçme) toplam sayısını hesaplamak parçacıklar ≥ 0.5 μ m (parçacıklar/m2/ft3) toplam sayısı.

3. fiber yayın No. (tarafından stres (fiili kullanım simülasyonu) sıvı ortamında belirli bir miktar altında bez fiber yükleme toplam sayısından sonra ölçme. Hesaplama > sayı 100 mikron lif, lif/kare metre. 4. geçici olmayan kalıntı test.

5. emme kapasitesi (hızlı emilim ve adsorpsiyon, adsorpsiyon daha hızlı daha iyi) 6. metal iyon içeriği.

Temiz oda temel alan iç malzemenin içine ilaç üretim tabi kontrol mekanizması uygulamaktayız girmek için tam olarak uygun olacak ama çoğu yerel işletmeler, dokuma olmayan kumaş temiz oda ihtiyaçlarını karşılamak için olduğunu söylemek sürece bazı uzmanlar da dahil olmak üzere bir çok şey var bu bakış açısı var gibi bir yanlış anlaşılma oldu.

Non-woven kumaş sadece bir genel bir terim, kumaş üretim ve hijyenik ortam, çoğu kesinlikle temiz ortamda üretilen değil, kirliliği gibi ürünlerdir, temiz bir çevre etkisi için boşa çaba kesinlikle iyi değil. Ev yapımı tozsuz bez havlu ve daha mantıksız, sadece görmek ama aynı zamanda daha küçük parçacıklar etkisi ürün kalitesi sorunlarını inşa kir temiz.