Çin'de Viskon Mendil İhracat Miktar ve Tüketim Gelişimi

Çin'de Viskon Mendillerin ihracat hacmi ve tüketim gelişimi

Viskon Mendil, üretim suyu, koruyucu, dezenfekte edici, özü, aksesuarlar gibi kür sıvısı olarak arıtılmış su ile taşıyıcı olarak dokuma olmayan (dokuma olmayan kumaş), kumaş, hava ile serilmiş kağıt veya diğer materyali insan vücuduna veya nesne yüzeyini temiz, cilt bakımı, tek kullanımlık tuvalet kağıdı gibi bakteriyostatik hareketlerle temizleyin.

Viskon Mendil, üretim suyu, koruyucu, dezenfekte edici, özü, aksesuarlar gibi kür sıvısı olarak arıtılmış su ile taşıyıcı olarak dokuma olmayan (dokuma olmayan kumaş), kumaş, hava ile serilmiş kağıt veya diğer materyali insan vücuduna veya nesne yüzeyini temiz, cilt bakımı, tek kullanımlık tuvalet kağıdı gibi bakteriyostatik hareketlerle temizleyin.

Uygulama nesnesi sınıflandırmasına göre, viskoz ıslak havlu mendilleri ve nesneyle viskoz ile insan vücuduna bölünebilir, eski düzenli olarak temizlik, bebek bakımı, kadınlar için bakım, deşarj makyajı özel bakım da dahil olmak üzere kişisel hijyen bakımı için kullanılır. , hasta bakımı ve diğer kişisel özel bakımlı Viskon Mendil. İkincisi temelde temizlik, elektronik ürünler, temizlik ürünleri, ev temizleme ürünleri, dekorasyon, deri bakım ve temizleme, araba temizleme ve viskon temiz ıslak havlu ile içeriği dahil olmak üzere antibakteriyel ile silinmesi için kullanılır.

Fonksiyonel özelliklere göre, sıradan Viskon Mendil, sıhhi Viskon Mendil olarak ikiye ayrılabilir. Bunların arasında, sıradan Viskon Mendillerin sadece temizleme etkisi vardır; Sıhhi Viskoz Mendillerin sterilizasyon etkisi vardır ve bakteri öldürme oranı genellikle% 90'dan fazladır.

1970'lerden beri, Viskon Mendil bir yiyecek ve içecek temizleme aracı olarak ortaya çıktı. 1990'lı yıllara kadar, tüketici sağlığı alışkanlığı ve yaşam kalitesini iyileştirmek için Viskoz Mendil'in günlük ihtiyaçlara olan ihtiyacı giderek artmakta ve onun KULLANIMI ve uygulamalarını genişletmektedir. İnsanın gelirinin artması, sağlık bilincinin artması, tüketicilerin yaşam kalitesini ve sağlık alışkanlıklarını geliştirmesi ile harcanan sağlıklı ürünler talebi giderek artmakta ve Viscose Wipes yavaş yavaş Halkın Günlük ihtiyaçlarına dönüşmektedir. Global olarak, Viskoz Mendil tüketim pazarını ilk önce Kuzey Amerika, Batı Avrupa ve diğer gelişmiş ülkelerde ve daha sonra yavaş yavaş Asya-Pasifik gelişimi gibi gelişmekte olan ülkelere Avrupa ve Amerika pazarlarında olgun ve istikrarlı bir ivme kazandırdı. Asya-Pasifik pazar geliştirme deseni.

Viskon Mendil, ülkemizde sadece 2000 civarı civarında ithal edilmektedir. Viskon Mendil penetrasyon oranı iç pazarda nispeten düşük olmasına rağmen, yerli Viskon Mendil endüstrisi hızla gelişmektedir. Günlük gazete meslek komitesinin Çin'in kağıt yapımı birliğine göre, Viscose Wipes'in Çin'deki tescilli üreticileri ağırlıklı olarak zhejiang, Guangdong, Jiangsu, Şangay, Fujian, Hubei, Anhui, Şandong, Liaoning, Pekin ve diğer yerlerde 1000'den fazla var.

Çin kağıt derneği yaşayan kağıt meslek komitesine göre, 2011-2015 yılları arasında Çin'de Viskon Mendil üretimi 25.60 milyar tabletten 484.9 milyar tablete, yıllık bileşik büyüme oranı yüzde 17.31'e ulaştı. Çin'de viskon ıslak havlu fabrikası 24.6 milyardan 24.6 milyara, bileşik yıllık büyüme oranı% 17.89'a, Çin'deki Viskon Mendil ihracat satışları 10.92 milyondan 14.26 milyara, bileşik yıllık büyüme oranı% 6.90'a yükseldi. Çin Viskon Maskeleri'nin giderek artan pazar talebi ile Viscose Wipes'in Çin'deki ihracat satışlarındaki artışın tedricen yavaşladığı, Çin'de Viscose Wipes pazarının fabrika çıkışlı satışlarının iç piyasa satışlarının da her geçen yıl artıyor olduğu görülüyor.