Polyester Mendil Dokunmamış

Polyester Mendil Dokunmamış


Polyester Mendil üretiminde kullanılan dokunmamış kumaş: tek bir iplikle örülmüş, örülmüş, ancak elyaflar doğrudan fiziksel araçlarla birbirine yapıştırılmıştır, böylece ne zaman elbiselerinize taktığınızda, bunu bulacaksınız bir kök iş parçacığı değildir. Nonwovenlar geleneksel tekstil ilkesine dayanır ve hammadde ve diğer özelliklerin Polyester Mendil üreticileri üretimi olarak kullanılabilen kısa bir süreci, üretim hızını, yüksek verimi, düşük maliyeti vardır.

Non-woven (dokunmamış olarak da bilinir), su itici, nefes alabilen, esnek, yanmayan, toksik olmayan, rahatsız edici olmayan, zengin renkler içeren ve çevre dostu malzemelerden oluşan yeni nesildir. Polyester Mendil ürün tabanında yaygın olarak kullanılmaktadır. Sadece 90 günün en uzun ömrünün doğal ayrışmasıyla dışarıya yerleştirilirse, çevreye zarar vermeyen herhangi bir miras malzemesi olmaksızın, toksik olmayan, tatsız yakıcı olarak, beş yıl içinde odanın içine yerleştirilen malzeme, bu nedenle ortaya çıkan çevresel koruma Yıkama ve diğer nesneler için uygundur. Çok çeşitli ağ oluşturma yöntemleri ve konsolidasyon teknikleriyle oluşturulan yumuşak, nefes alabilen ve düzlemsel bir yapıya sahip yeni lif ürünleri oluşturmak için yüksek profilli dilimler, kısa lifler veya filamentler kullanmaktadır.

Farklı proses proseslerine göre kısa proses akışı, yüksek verim, düşük maliyet, hızlı çeşitlilik değişikliği, hammadde ve diğer özelliklerin çeşitliliği, dokuma olmayan kumaşlara ayrılabilir niteliklere sahiptir:

1. Dokumasızlar, İngilizce adı dokunmamış, ayrıca dokunmamış olarak çevrilmiştir. Bir tekstildir ve kumaşın oluşumu ancak tekstilin kısa elyaf veya filament oryantasyonu veya rastgele destek, elyaf yapısının oluşumu ve daha sonra mekanik, termik veya kimyasal yöntemler gibi takviye malzemelerinden yararlanılmaktadır. Basitçe söylemek gerekirse: Tek bir iplikle, düğüm halinde dokunmaz, fakat elyaf doğrudan birbirine yapışan fiziksel yöntemle yapılır, bu nedenle elbiselerini yapışkan bir isimle aldığınızda, İpliğin kökünü bulamazsınız.

2. Polyester elyaf, polipropilen elyaf, cam elyafı, karbon elyafı ve doğal elyaf (geri dönüştürülmüş pamuklu elyaf, keten, kenevir, jüt ve sisal elyaf, vb. Dahil) elyaf olduğu sürece imal edilmemiştir. .

3. Dokunmamış üretim yöntemleri daha fazladır, ancak temel olarak hammadde hazırlığı, şebeke, şebeke takviyesi, bitirme ve beş üretim sürecine dahil olmak üzere. Ham elyafın hazırlanması, lif açma, karıştırma, safsızlık, yakıt doldurma maddesi ve antistatik madde dahil olmak üzere, şebeke hazırlama işleminin kalitesinin sağlanması gereklidir. Ağ, dokumasız malzemelerin üretimi için önemli işlem adımlarından biri olan elyaf ağının oluşturulması aşamasındadır. Ağın kalitesi, dokunmamış kumaşların performansını ve kullanımını doğrudan etkiler. Nonwoven örgü yöntemi esas olarak kuru, ıslak, polimer ekstrüzyon yöntemidir. Ağın güçlendirilmesi, ağın belirli bir mukavemetle yapılması ve dokunmamış bir yapı oluşturması için önemli bir işlemdir. Ürünün kalitesi üzerinde belirleyici bir etkiye sahiptir. Günümüzde sıklıkla kullanılan takviye yöntemleri mekanik takviye, kimyasal takviye ve takviye ile hamile kalmaktadır. Bitirme işlemi, kurutma, pişirme, bitirme, kalenderleme, çırçırlama, kaplama, istifleme, boyama, baskı, kesme vb. Işlemleri içerir. Amaç, nihai ürünün performansını artırmak, güzellik katmaktır. Son olarak, dokunmamışlar gerektiği gibi sarılır