Saf Pamuklu Havlular Nasıl Tanımlanır?

(1) görsel tanımlama yöntemi:

A, tüm pamuklu: daha tüylü, zayıf yüzey

B, polyester pamuk: daha az havlanma, daha iyi yüzey kalitesi, belirli parlaklık, ellerinizle çok kaygan hissediyorum.


(2) yanma metodu:

A, pamuk: alev yanıyor, yanan kağıt belirsiz, kül az, yumuşak siyah kül.

B, polyester pamuk: alev çekmesi, damlayan, köpüren, zayıf lezzet, sert ve açık kahverengi.

Havlunun kenarındaki iplik bir çember içine çekilir ve ateşle ateşlenir. Hızlı yakar ve kül siyah ve gridir. Hafiflik ve cüruf içermeyen saf pamuk veya selüloz rejenere liflerdir. Yanma temiz değilse, ipliğin sentetik sentetik iplikle karıştırıldığını belirten bir kül yığını vardır.

Yanma yöntemini kullanırken, havlu kumaşındaki farklı dokuların çıkarılmasına dikkat etmeliyiz, çünkü havlunun farklı bölümlerinde kullanılan iplik tamamen farklı olabilir.


Aşağıdaki nedenler, üreticinin havlunun saf pamuk olduğunu iddia etmesini sağlayabilir, ancak aslında saf pamuk değildir.

1. Birçok Saf pamuklu havlular aslında polyester ve pamuktur. Bu tip bir atkı, dokumayı kolaylaştırır, maliyeti azaltır, ve polyester havluların yüzeyinde olmadığından, insanlara saf pamuklu olmadığına ve çok zararlı olmadığına dair bir his verirken, ortada bazı çizgiler çizebilirsiniz. havlu yakmak için bir parça, bak.

2, bazı yüksek dereceli havlu nakış ve saten parçaları, büyük çoğunluğu ham maddelerin gücü ve mevcut nakış ipliği mevcut sorunların üretim sürecinin bir sonucu olarak saf pamuk hammadde kullanmak mümkün değildir . Tüm yüksek kaliteli pamuklu havlular ihracat sırasında bildirilecektir: saf pamuk (nakış ve saten dosyaları hariç).


3, bazı ucuz havlu üreticileri yabancı pamuklu iplik% 100 saf pamuk olduğunu iddia, aslında, iplik% 100 saf pamuk değil, bir sürü iplik pamuk ve iplik ile karıştırılır, pamuk saf pamuk olmalı, iplik saf pamuk iplik fabrikası özellikle bakım değil. Böylece bazı ucuz pamuklu havlular üretilir, bu ucuz pamuklu havlular, hammaddeler daha ucuzdur ve bitmiş ürünlerin fiyatları da düşüktür.

4, haddeleme havlu büyük tarafı ve yan çizgisi saf pamuk olmayabilir. Bu, genellikle oteller ve müşteriler tarafından fark edilmeyen çok ayrıntılı bir sorudur.


Hangzhou U bezler Commodity Co, Ltd

Çin'den temizlik mendili profesyonel bir üreticiyiz.

Adres: No.66 Xiaofangzi, Lingxi Köyü, Banqiao Kasabası

Şehir: Linan, Hangzhou

Devlet: Zhejiang

Posta Kodu: 311301

Ülke: çin

Yöneticisi: Shane Zhou

E-posta: info@ucloths.com

Skype: shanecleaner

Tel: 0086-0571-63780708

Faks: 0086-0571-63780728