Temizlik bezleri en iyi ışık açıkça belirlemek için

Kumaş çok basit, temiz yapmak için kullanılır; bez kullanmak için oldukça karmaşık bir bakteri medya tarafından yayılan yanlış kullanıldığında olacak var.

Özellikle, bez uygun esneklik, temizlik tutmalı, mükemmel değil ve orada hiçbir yapışkan duygu olmalıdır, özellikle belli değil temiz basma görünmemesi gerekir. İnsanlar tedavi kumaş Temizleme, bildiğim kadarıyla mümkün bir iki veya üç ay değiştirilmesi gerekip gerekmediğini karar vermek olmalıdır öneririz. Mutfak eşyaları, bez, ama özellikle sık kişiyle bir hafta içinde veya çok, Cook, Cook az 5 dakika bir anda kaynar suda biraz soda eklemek gerekir.

Deterjan ve durulama ile iyice temizlemek için her kullanımdan sonra. Çin hastalık önleme ve kontrol bulaşıcı hastalık önleme ve kontrol Müdür Yardımcısı Lu paçavra, yanı sıra güneş sterilizasyon temizlik dokunabiliriz, aynı zamanda bir mikrodalga fırında iki ya da üç dakika mikrodalga dezenfeksiyon yüksek ateşle batırılmış dedi. Sağlık yüksek düzeyde gerektiriyorsa, klor içeren Dezenfektanlar, 250 mg 30 dakika veya daha fazla iliklerine kadar su, litre başına kullanabilirsiniz.

Bir kumaş seçerken öneriler, kullanım basabilirsiniz doğru malzeme seçmek için. Örneğin, özel temizlik bezleri satmak için süpermarketler dışında çanak bezler geleneksel chalina, arıtma ve çevre koruma da seçebilirsiniz. Bez kullanılan pamuk, dokuma olmayan malzeme, gibi diğer amaçlar için şimdi olmasına rağmen bir tek kullanımlık kağıt mendil kolaydır, ama bu kaçınılmaz olarak bazı atık üretecektir.

Son olarak, bir kumaş seçerken, iyiliği için açık renk seçmeyi deneyin. Örneğin, bazı ev gibi yumuşak, beyaz bez havlular, temiz ve kesinlikle hiçbir sorun gibi; karanlık olduğu için bazı insanlar paçavra, kir belli değil, onları temiz tutmak zordur. Buna ek olarak, karanlık, hafif kumaş ile karşılaştırıldığında, kimyasal boyalar da olacaktır, özellikle bez kişi sofra ve gıdalar, ama aynı zamanda beyaz seçmek için azaltılmış.