Harika antibakteriyel nonwoven!

İnsanların yaşam standartlarını geliştirme ve sağlık bilinci, geliştirme özellikle son yıllarda, salgın gizlibir, hızlı artış türleri antibakteriyel nonwoven talebi piyasa, nonwoven malzemelerin antibakteriyel özellikleri de yüksek gereksinimleri ortaya koymak, nonwoven iyi antimikrobiyal ve antibakteriyel özellikleri geliştirme alanında sıcak konular dokuma olmayan biri haline gelmiştir.
Antibakteriyel lif endüstriyel tekstil alanında yükselişi tarafından fiziksel veya kimyasal yöntem kullanımı bakterilerin büyüme maddeler yüzey ve iç antimikrobiyal ajanlar sadece kolay lif, aynı zamanda lifli iç denge, antibakteriyel etkisi uzun süre tutma yayılması yoluyla düşmek içine inhibe yeteneğine sahip olduğunu. Endüstrinin dikkat eşsiz doğal antimikrobiyal işlevi erişimini nonwoven kumaşlar.
Dokuma kumaş saf kitosan lif işlenmesi, yapılan ve onun inhibitör mekanizma karmaşıktır, eylem farklı modları farklı organizmalar var, temel mekanizması şöyle:
Kitosan antimikrobiyal etkin grup ilkidir-NH3 +, bakteri, nötralizasyon reaksiyonu pozitif ve negatif ücretleri arasında nedeniyle yüzeyinde negatif bir yük ile olumlu bir ücret ile zarar bakteriyel hücre duvarları, bütünlüğünü mikrobiyal hücre zarı akışkanlık değiştirme ve geçirgenliği, böylece bakteriler bakteri ölene kadar büyümek değil çalış bakteriyostatik etkisi.
İkinci olarak, kitosan yoğun polimer membran, tabakasını oluşturan hücrelere besin taşıma kesme metabolitleri, atılımı önleme bakteri metabolizması bozuklukları için önde gelen çözünür zayıf asit (dahil ter), Katyonik polimer flocculant, bakteri hücre yüzeyinde yoğun oluşumu, bakteriostatik etkiye çalış.
Üçüncü olarak, kitosan konsantrasyon kadar yüksektir, bu harekete geçirmek ne zaman chitinase ifade isteyen bakteriyel chitinase etkinliği kendi içinde aşırı, hangi bakteri hücre duvarlarının, zarar bir bakteriostatik etkiye çalış.
Dört saf kitosan fiber mikrobiyal büyüme üzerinde metal iyonlarının seçici şelasyon mikroorganizmalar, antimikrobiyal etkisi büyümesini inhibe böylece önemli bir rol oynadı.
Kitosan'ın kendi antimikrobiyal, antibakteriyel, ama sterilizasyon olmadan avantajdır. İnsan vücudu cilt üzerinde birçok mikroorganizmalar vardır. Kalıcı geçiş flora, flora ve zararlı bakteri birlikte mikroorganizmaların dengesi yok etmesini bu mikropların öldürürsen İnsan Mikrobiyal ekoloji denge teşkil, insan için zararlı cilt. Antimikrobiyal ve antibakteriyel, büyüme ve zararlı bakterilerin inhibe kitosan etkisidir.